Sudličkova Pálenice

Domů >> Doplnkovy Sortiment >> Sudličkova Pálenice

Středověký zemědělský dvůr Lhota Sudličkova, který žil svým životem od 14. století. Po roce 1989 ve zchátralém stavu bylo nutné nasměrovat jeho další vývoj. Po deset let zde probíhaly více méně neúspěšné pokusy o obnovení zemědělské činnosti, až, v roce 1998 byla založena firma Fonticulus spol. s r.o. Náplň činnosti se obrátila po vzoru předků na lihovarnictví a výrobu ovocných destilátů. Předkové zakladatelů společnosti vlastnili na přelomu 19. a 20. století závod RAZOV (Rolnický akciový závod ovocnářský) ve Vizovicích, který posléze koupil a dále zvelebil Rudolf Jelínek.

Původní malá pěstitelská pálenice se v průběhu let z hlediska kapacity zpracovaného pěstitelského ovoce rozrůstala a postupně se přidala i vlastní výroba ovocných destilátů a lihovin. Významný kvalitativní i kvantitativní posun podniku nastal v roce 2004, kdy se součástí firmy stal největší ovocný lihovar v tehdejších zemích RVHP (Rada vzájemné hospodářské činnosti) - Hrobický lihovar u Pardubic, který v roce 2011 oslavoval sto let od založení.

V posledních letech dochází k významnému rozvoji obchodní činnosti firmy, rozšíření spektra výrobků a jejich množstevnímu prodeji stabilním odběratelům. Věříme, že spokojení zákazníci - jak z řad pěstitelů, tak i obchodních partnerů - ocení naši snahu o maximální kvalitu produktů v relaci s dostupnou cenovou politikou.

Maloobchodní ceník: 
PřílohaVelikost
PDF icon cenik_2014.pdf87.56 KB